Start Instruktorzy

Ula „Afro” Fryc (dancehall, twerk)

Jej podróż z tańcem zaczęła się w wieku 4 lat. To mama zaprowadziła ją na pierwsze zajęcia taneczne, z których siłą musiała ją potem wyciągać :)

Pierwsze style jakie trenowała(show dance, taniec towarzyski, taniec ludowy), nie wskazywały na to, że w przyszłości zajmie się tak gorącym i zmysłowym tańcem jakim jest dancehall.Prekursorka  dancehallu w Polsce oraz zdobywczyni wielu nagród, w tym Vice mistrzostwa świata na zawodach International Dancehall Queen w Montego Bay na Jamajce. Trzykrotna mistrzyni Polski oraz vice mistrzyni Europy, która prężnie działa w środowisku dancehallowym promując kulturę Jamajki dancehall poprzez  pokazy, wykłady i warsztaty prowadzone nie tylko w Polsce, ale i również na całym świecie (m.in. w Finlandii, Włoszech, Japonii). Na swoim koncie ma występy z takimi sławami sceny dancehall jak: Beenie Man, Busy Signal, Leftside, RDX, Mr Vegas, Baby Cham, Aidonia, Marika, Junior Stress, Donatan i Cleo. Można  ją zobaczyć w wielu teledyskach polskich i zagranicznych artystów. Brała udział w programach TV, typu „Mam Talent, „Got To Dance”, „Dzień Dobry TVN”, „Szymon Majewski Show”, „Pytanie Na Śniadanie” itp. Od Czerwca 2010 roku wraz z innymi, utalentowanymi tancerkami, stworzyła pierwszy, profesjonalny skład dancehall'owy "Ukku Bit DivAss", a od 2014 roku jest organizatorką i promotorką profesjonalnych  mistrzostw „Slavic Dancehall Queen”, które pozwalają zwyciężczyni zawodów polecieć na Jamajkę i wziąć udział w mistrzostwach świata. Ten Event jest dla Uli „Afro” Fryc wielkim sukcesem i jednym z największych dzieł, którym może się pochwalić na swoim koncie.

 

Knopek (hip hop)

Tancerz posiadający wiarę w siebie i determinacje. Czerpiący lekcje z każdego doświadczenia. Rozumiejący, że posiadając wiarę jest w stanie zrobić wszystko.Jego kariera taneczna zaczęła się w 2007 roku. Nie potrafiąc, nie słysząc totalnie muzyki, uparcie dążąc do obranego celu spełnił swoje marzenia.Na przestrzeni kilku lat miał okazje podróżować po Londynie , Holandii , Francji oraz całej Polsce i rozwijać swoje umiejętności.Prowadzi cyklicznie warsztaty na terenie całego kraju jak i poza nim.Startuje w zawodach na terenie Europy i od 4 lat reprezentuje Smoke Story Group.Na jego zajęciach najważniejszym celem jest przekazanie tego, w jak prosty sposób można bawić się muzyką. Hip-Hop - tym się zajmuje, jednak jego zajęcia nie polegają tylko na tańcu, ale i na odkrywaniu świadomości ciała, kreatywności i łamaniu dotychczasowych barier... Jeśli człowiek czegoś chce, może to osiągnąć. Jego ostatnie sukcesy na zawodach:
06.2014 - II MSC 2&2 HIP-HOP BATTLES Kaliningrad
07.2014 - II MSC GDAŃSK DŹWIGA MUZE 2014, Gdańsk
07.2014 - I MSC PODLASKIE SIŁA : DANCE BATTLE 2014

 

Andrzej Sepioł "Andy" (rocking)


Andy - bboy, rocker, współtwórca ekipy Skill Fanatikz. Breaking trenuje od 2007 roku, w Viva Cuba organizuje zajęcia z Rockingu. Tańcem
tym zajmuje się od 2011 roku, uczył się m.in od takich osób jak Cold Chris (Dynasty Rockers/ USA), Kostek (Rockin With Flavour/ PL), Amigo Rock (Dynasty Rockers / USA), Wary The Warrior (Kossassins / ALG/FR), Rob Nasty(Forever We Rock/USA), Break Easy (Dynasty Rockers / USA) oraz wielu innych rockerów których poznał przez ten czas. W tańcu liczy się dla niego przede wszystkim styl, charyzma, charakter oraz umiejętność ekspresji uczuć, które wywołuje w każdym z nas muzyka.

 

 

Kuba Odzioba (hip hop)

Swoją przygodę z Hip Hop Dance rozpoczął w 2008 roku szkoląc się u najlepszych tancerzy w Polsce, m.in. Pitza, Zolskiego, Ryfy i za granicą- Meech, Joseph Go, Nikki, Martha, Physs, Icee, Damon Frost, Loose Joint, Henry Link, Brian Green, Niako.


Członek Kontrabanda Crew (Lublin). Od 2015 reprezentant Ghost Flow Movement (Paryż)- projektu zainicjowanego przez francuskiego tancerza, Meech’a Onomo. Instruktor tańca w New Boogie Down School – Południe (Lublin), Akademia Promocji Tańca (Puławy) oraz Viva Cuba (Warszawa).

Swoich sił próbuje również w świecie tańca współczesnego- student na kierunku Dance and Body Studies w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu oraz uczestnik programu Warsaw Dance Department- profesjonalnego szkolenia w zakresie tańca współczesnego. Brał udział w licznych projektach. W 2014 debiutował na scenie ze swoim spektaklem Gra-O-Nic, prezentowanego w ramach Letniego Forum Tańca Współczesnego organizowanego przez Lubelski Teatr Tańca.

Jako nauczyciel kładzie nacisk na rozwijanie oryginalności, świadomości ciała oraz pracy w parterze, tzw. Floorwork.

 

Piotr "Piter" Jeznach (contemporary, new age choreo)

 

Urodzony w Warszawie, wychowany w Mońkach. To właśnie tam stawiał swoje pierwsze kroki taneczne – najpierw w tańcu towarzyskim, potem nowoczesnym (tańczył w grupie przy Monieckim Ośrodku Kultury). Dopiero w klasie maturalnej (w 2007r.) zaczął regularnie tańczyć w Studio Tańca Fair Play w Białymstoku, gdzie poznawał tajniki hip-hop’u i new age’u. W grudniu 2007 roku został członkiem grupy Fair Play Kwadrat. Od tamtej pory zdobywał wiele nagród na prestiżowych zawodach w kategorii formacje, takich jak Rytm Ulicy w Pile czy Wirująca Strefa w Łomży. Szkolił się u najlepszych instruktorów w renomowanych szkołach tańca w Los Angeles, m. in. Debbie Reynolds Dance Studio, Millennium Dance Complex i The Edge (w 2008r.) W 2009 roku dostał się do finałowej 16-stki 4 edycji programu „You Can Dance – Po Prostu Tańcz!”, gdzie doszedł do półfinału i został uznany za jednego z najbardziej wszechstronnych tancerzy w programie.

Brał udział w spektaklu Jarosława Stańka – Metropolish w 2010 r. wraz z grupą Fair Play Crew w ramach akcji Wschodzący Białystok oraz w spektaklu „Magiczny Sklep z Zabawkami” w warszawskim teatrze Palladium. W 2011 roku ukończył Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny na Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w technice tańca jazzowego. W 2012 roku dołączył do warszawskiej ekipy tanecznej Belong To Beat, z którą to doszedł do półfinału programu "Got To Dance - Tylko Taniec!".

Od tego samego roku prowadzi zespół FOCUS, skupiający się na technice tańca modern, contemporary jazz. Grupa zdobyła tytuł Mistrza Europy ZNTS w 2013 roku, oraz V miejsce na zawodach IDO w kategorii modern jazz formacje 16+ w 2015 roku. W 2013 roku rozpoczął naukę w Warszawskiej Szkole Baletowej w trybie eksternistycznym. Dwukrotnie towarzyszył najlepszym uczennicom Szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Szkół Baletowych w Gdańsku, jako partner niepunktowany (2013,2015). W 2014 roku przez miesiąc szkolił się w London Russian Ballet School, gdzie 3.-krotnie występował wraz z uczniami tej szkoły na deskach teatrów w Londynie, m.in. w Cadogan Hall.

Tańczył na trasie koncertowej Doroty Rabczewskiej Dody w 2013 roku, i Edyty Górniak w 2015 roku, oraz w wielu produkcjach i programach telewizyjnych (m.in. Mam Talent, Must Be The Music, Sylwester w TVP2/w Polsacie/TVN, inne). Tworzył choreografie wystawiane m.in. w Teatrze Żydowskim, Teatrze Muzycznym Roma i wielu Festiwalach Tanecznych oraz innych imprezach kulturalnych (m.in. Festiwal w Opolu, Eska – Hity na czasie). Pracował jako choreograf tanecznych pokazów dla takich firm jak Adidas, Asics, Reebok, HBO i inne.

Jako instruktor, Piotrek jest cierpliwy i bardzo pracowity. W tańcu charakteryzuje go perfekcyjność, a w choreografiach płynność ruchu.

 

Nana (hip hop)

W poszukwianiu inspiracji i rozwijania swoich umiejętności tanecznych, brałam udział w wielu warsztatach, obozach (SDK, Master Camp w ASA pod okiem Nikki i Josepha Go), zawodach, jamach. Za swoje największe osiągnięcie na ten moment uważam możliwość podzielenia się tą wiedzą i doświadczeniem, którą zdobyłam przez te lata i wprowadzenia co po niektórych w świat tańca hip-hop, tak jak kiedyś wprowadzono i mnie oraz pokazania nieskończonych możliwości i piękna tego tańca.

Na swoich zajęciach będę się dzielić tym co dla mnie jest najważniejsze,czyli BĘDZIEMY TAŃCZYĆ! Hip -hop jest imprezą, hip-hop jest freestylem, hip-hop jest Tobą. Więc będziemy szukać tego hip hopu w Was. Reprezentuję warszawską ekipę TST. Swoją przygodę z tańcem zaczęlam od baletu, ale to muzyka, która tak naprawdę rwała mnie do tańca zdefiniowała styl, któremu oddałam całą siebie i obudziła we mnie prawdziwą zajawkę, a jest to hip-hop, którym będę miała przyjemność teraz dzielić się z Wami na zajęciach. Osobą dzięki której wkroczyłam w świat tego tańca i kultury jest Ryfa.To ona zabrałą mnie na pierwszy trening, na pierwsze zawody, zarażała zajawką i spowodowała, ze jestem tu gdzie jestem teraz.

 

Ważnymi osobami na ścieżce mojego tanecznego rozwoju są Nikki, Martha, Joseph Go, Physs, Meech oraz wiele innych tancerzy z zagranicy, jak i Polski, u ktorych miałam przyjemność brać warsztaty, od których mogłam się uczyć, szkolić, a przede wszystkim dzielić swoją pasją i radością z tańca. Nieoceniony wkład w mój rozwój i wielką motywacją są dziewczyny z mojej ekipy.

 

 

Agata Zięba (waacking, house)

Reprezentantka ekipy Twoja Stara Team, tańczy od 16 roku życia. Obecnie szkoli się głównie w Housie, Waackingu oraz Hip Hopie. Brała udział w wielu warsztatach z tancerzami z całego świata, zarówno z tzw. street styles (min. Brian Green, Mamson, OG, Kapela, Tyron Proctor Princess Lockeroo, Mr Wigglez, Loose Joint czy Physs) jak i z choreografii. Jest otwarta na wszelkie doświadczenia, dlatego wciąż poszukuje nowych inspiracji. Uczestniczyła także w wielu zawodach tanecznych min. w Warszawskiej Schadzce zajmując tam trzykrotnie I miejsce w kategorii house 2vs2 czy 26-600 Funk zajmując I miejsce w kategorii Waacking.

 

 

Włodek Kołobycz (jazz, technika)

Swoje pierwsze kroki w tańcu stawiał jeszcze na Ukrainie, ale na poważnie zwiazał sie z tańcem od 12 roku życia. Po przeprowadzce do Nysy tańczył w opolskim zespole 'Pech'. Brał udział w wielu mistrzostwach Polski i Swiata IDO, gdzie czesto stawał na podium, a w 2012 roku zdobył tytuł mistrza Europy. W Warszawie mieszka od 2013r., a aktualnie jest związany z zespołem Yuldance. Specjalizuje sie w tańcu jazzowym, a swoje umiejętności podnosił pod okiem wielu znakomitych pedagogów m.in. w Broadway Dance Center w Nowym Jorku. Brał udział w projekcie 'Rock Loves Chopin' we Włoszech, tanczyl u boku Edyty Górniak oraz w teatrze cieni w Warszawie. Finalista 8. edycji programu 'You Can Dance - Po Prostu Tańcz!'.

 

Tomasz Kudłacz (kuduro & afro house) 

Tancerz, instruktor, choreograf. Jego przygoda z tańcem zaczęła się 10 lat temu od tańca towarzyskiego. Po 5 latach spróbował stylów streetowych. Po przeprowadzce do Warszawy zaczął szkolić się w technikach jazzowych, tańca współczesnego, modern, hip hop, house, vogue. Związany był z Teatrem Muzycznym Tintilo w Warszawie. Występował na deskach teatrów, m.in. Rampa, Syrena, Palladium, Capitol w Warszawie. Tancerz oraz nauczyciel tańca Teatru Sztuk Wielu w Warszawie. Brał udział w licznych projektach i przedsięwzięciach, m.in: - tancerz w musicalu ‘’Był dzień Wigilii” - tancerz w musicalu ‘’W cieniu” - tancerz w widowisku taneczno-muzycznym ‘’COSTO. Za wszelką cenę” - choreograf w filmie ‘’Tam, gdzie świeci słońce” - tancerz w „Baw mnie. Kasia Kwiatkowska show” - tancerz w II edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (gościnnie)

Kuduro & afro-house tańczy od prawie dwóch lat. Jest totalnie pochłonięty tymi stylami. Tegoroczny zwycięzca Hard Ass Contest 2015 (tytuł KuduroManiak King 2015) na Warsaw KuduroMania Festival. Uczy się i szkoli pod okiem pedagogów z Polski i całego świata, m.in. Dúnia Pacheco (Angola), Manuela Marsal (Angola/Polska), Jacinto Teca Mahula (Angola), Nuno Cardoso (Portugalia), Nat & Dany Borges (USA/Francja/Cape Verde), Alain Nca (Kamerun/Polska), Blaya Rodrigues (Brazylia) Agnieszka Boruta (Polska), Henry Link (USA), Marta Mościcka Mostek (Polska), Luciano Di Natale (Włochy), Brian Poniatowski (Polska), Bartłomiej Zaniewicz (Polska)

Autorytety taneczne - kobiety, które zmieniły jego życie to Agnieszka Boruta i Dúnia Pacheco.

 

Artur Kuriata (choreo)

Młody tancerz ,który uwielbia dzielić się swoją energią i entuzjazmem z innymi. Inspiracji szuka wielu stylach tanecznych jaki i w codziennych czynnościach. Wciąż pracuje nad swoimi umiejętnościami szkoląc się u najlepszych w swoich dziedzinach nauczycieli. Na swoich zajęciach lubi wprowadzać energię pracy tak by w konsekwencji zmotywować i popchnąć do rozwoju nie zapominając jednak o uśmiechu i dobrej zabawie.

 

Shiney Đỗ Hoàng Việt 

Szalony Popper o wietnamskich korzeniach. Reprezentant Warszawskiego Funku i Rush Hour Poppers. Jego absolutnie pierwszą zajawką był C-Walk. To właśnie naśladując gangsterskie kroki Cripsów, młody Việt odkrył, że taniec to właśnie TO. Niewiele później zainteresował się Krumpem, potem przyszły Funkstyles, w których Shiney zakochał się bez pamięci. Szczególnie Popping przypadł mu do gustu, gdy pewnego lata wrócił w swoje strony. Tuttingowy i Wavingowy killer oraz mistrz wyrazu.

Osiągnąwszy wiele na polskim podwórku (laureat m.in. Wirującej Strefy 2014, Podlaskie: Siła! Dance Battle by Fair Play Crew, Jabra Style Season, Break Ya Doping, Step To The Jam czy Warszawskiej Schadzki) Shiney nie spoczywa na laurach, wręcz przeciwnie – cały czas szkoli się, poszukując wiedzy m.in. we Francji, w Niemczech, w Wietnamie czy Czechach. Uważajcie na tego kota, bo niesie dla Was bombę!!!

 

Ada Piechówka (choreo)

Tancerka, instruktorka, finalistka IV edycji programu You CanDance - Po prostu tańcz. Swoją przygodę rozpoczęła od tańca towarzyskiego, w którym  osiągnęła wiele tytułów mistrzowskich i najwyższą klasę "S".
Brała udział w masowych imprezach: 

- Sylwester z Polsatem
- Wianki
- Sylwester z RMF MAXXX
- Top Trendy- Sabat czarownic
- Sylwester z Polsatem 2014

Miała przyjemność grać w teatrze STU (Kraków) w sztuce pod tyt."Sonata Belzebuba" uboku Beaty Rybotyckiej, Zbigniewa Wodeckiego, pod okiem choreografa Piotra Galińskiego. Należała do grupy tanecznej Gryfoni z którą zdobyła 4 miejsce na zawodach "Rytm Ulicy" w Pile. Zajęła 1 miejsce w "Battle of Białystok" 2 vs 2. Brała udział w spektaklu WTT pod tytułem "Kim Jesteś?". Uczestniczyła w trasie koncertowej Dody "Fly High".

Brała udział w:

- pokazie dla HBO,
- pokazie w Hardrock Cafe,
- pokazie dla BMW w Białymstoku,
- DVD Dody,
- teledysku Jonte Moaning,
- teledysku Margaret "Heartbeat" 

Obecnie tańczy w trasie koncertowej Dody "Riotka". 

 

Jerzy Mordarski (choreo)

Tancerz, instruktor oraz choreograf tańca hip hop/ new age/ choreography. Tańczy od 8 lat, uczy od ponad 6. Zaczynał od b-boying'u (breakdance), ale po roku odnalazł się w stylu HIP HOP. Był finalistą II edycji Board Game Tour. Brał udział w produkcjach Andye J Jamieson,"Communication" oraz "Road to Zion" pod okiem Denzel'a Chisolm'a nagrywanych we współpracy z Sda Academy. W 2014 roku wziął udział w produkcji filmowej "Bangistan" oraz był tancerzem Honoraty Honey Skarbek na jej trasie koncertowej "My Name Is Milion Tour 2014". Obecnie uczy i prowadzi zajęcia na terenie całej Polski.

 

Michał Kazik (choreo)

Członek ekipy  'Belong To Beat' (BE2BE) oraz 'Who If Not You!? Uczy między innymi w szkole tańca Viva Cuba i Akademii Tańca Sulewskich. Występował w TVN (Mam Talent, DD TVN), Telewizji Polsat (Got To Dance) a także w Warszawskim Teatrze na Woli.

Brał lekcje od instruktorów z całego świata na obozach Fair Play, SDA, FNF i wielu innych. Był w Nowym Jorku i Los Angeles gdzie szkolił się w najlepszych szkołach tańca na świecie takich jak Broadway Dance Center, Millennium Dance Complex, Movement Lifestyle, Debbie Reynolds. Szkolił się też w Harmonic Dance Studio w Paryżu oraz Studio68 i Pineapple Dance Studio w Londynie. Jego ostatni wyjazd szkoleniowy do En Dance Studio w Japonii miał ogromny wpływ na jego rozwój. Miał okazję brać udział w prestiżowym obozie Urban Dance Camp w Niemczech. Wraz z zaprzyjaźnionymi B-Boys występował jako streetperformer we Włoszech. Prowadził warsztaty w wielu miejscach w Polsce, również na obozach.

Jest założycielem organizacji 'Who If Not You!?'. Na zajęciach stawia na dobrą zabawę i przekaz wartościowych idei.

 

Weronika Otrębska (ragga, dancehall)

Tancerka grup Polish Mafia Dancehall Crew, JAMMIN Team i One Love Dancesystem, organizatorka i współtwórczyni pierwszych w Polsce, a znanych na całym świecie cyklicznych warsztatów dancehall i ragga Jamaican Meeting. W jej życiu przewinęło się wiele stylów tańca, jednak to dancehall i ragga okazały się najlepszym sposobem wyrażania siebie. Od 2010 roku Weronika tańczy dancehall i uczy w Polsce, jak i poza jej granicami. Jest także aktywną promotorką kultury jamajskiej w Polsce. Dzięki Jamaican Meeting dancehall stał się w naszym kraju, tak jak na Jamajce nie tylko stylem tańca, ale i miejscem, gdzie wielu ludzi kochających dobrą zabawę i pozytywną energię płynącą z jamajskiej kultury może się spotykać, cały czas rozwijać i dzielić swoimi emocjami.

Nauczycieli od których się uczyła i z którymi współpracowała jest długa lista, ale wśród tych, którzy najmocniej wpłynęli na nią, przez co na jej styl zalicza Laure Courtellemont, Orvilla Hall, Andre Cosmica, Shelly Xpressionz, Matthew i Conraya Richards, Camrona One Shot, Melpo Mellz i Lucasa Migliorini. Na Jamajce wraz z Polish Mafią zaliczyła m.in. występy w teledyskach Voicemaila, J Capri, na otwarciu 7. sezonu Dancin’ Dynamites (największego tanecznego show na Karaibach) oraz w telewizji CVM. Do największych sukcesów w zawodach tanecznych zalicza: 2 miejsce w Dancehall Fever 2014 we Wrocławiu oraz 1 miejsce w Winter Bounce 2015 w Toruniu.

W swoich zajęciach Weronika stawia na dobrą zabawę, na której przede wszystkim opiera się dancehall oraz wyrażaniu siebie w tańcu, dzieleniu się energią i pasją. Bardzo ważna jest jednak także nauka korzeni i historii kultury dancehall, które nierozerwalnie wiążą się z tym jamajskim tańcem i są podstawą do pełnego jego zrozumienia.

 

Ania Miszczyk (dancehall, sexy high heels)

Wychowanka kieleckich szkół tańca. Przez długie lat trzymanie ramy i ćwiczenie footworków nie przyspieszało bicia serca Ani;) Ziewała z nudów godzinami stojąc przy drążku, a występy na scenie i turnieje nie pozwalały jej spać po nocach. Wszystko zmieniła przeprowadzka na studiach do Warszawy. Uparcie testowała nowe dla siebie style: jazz, afro, hip hop, nie porzucając jednak latino. Zauroczona na nowo tańcem, zaczęła nałogowo chodzić na zajęcia z dancehallu i reggaetonu, którym pozostaje wierna od kilku lat. Każdego dnia poświęca na taniec większość wolnego czasu. Chodzi na treningi, uczestniczy w warsztatach, kongresach i festiwalach w kraju i zagranicą /Jamajka, Londyn, Czechy, Słowacja, Rosja/. Ma za sobą przygody z grupami choreograficznymi, udział w clipach, pokazy w klubach i na różnego rodzaju imprezach.

Na codzień kocha się w:

- kobiecych ruchach (których ucząc inspiruje się wiedzą zdobytą od takich instruktorów jak m.in. Los Hermanos, Anne & Anichi, Hamidine Thiam, I-fly dance group, Salsa Sabrosa, Magda Prichodko, Aleksandra Nowak, Anna Chagowska, Project Salsa, Mel Carpenter, Salsaché, Yunaisy, Maykel Fonts, Full Project, Black Energy, Acilyz Katell Caro Fontalvo, Angélica Elisa Zaremba Luengas, Elis Herrera Pedroso, Sabina Bibi Škodová, Eva Schou, Tyron Proctor, Melanie L. Aguirre, Pasty, Linda Dadd, Alex Turner, Andrew Stone),
- i energii dancehallu (którego uczyła się od takich tancerzy jak m.in. Orville Xpressionz Hall, Dance Xpressionz: Shelly, sashi, Stacy, Chad GlobalBob Torrington, Whiteout Gang, Danca Bling, Overload Skankaz, Black Eagle, Rifical Team/ Sri Lanka, MOB, Shady Squad/Matthew, Bermuda Squad, Elite Team/ Andre Cosmic, Ghetto Legacy/Kye, Gabbidon / Above A Dem, Freshh Kidds, Wounded dog, Real Konnection, Raddy Rich, Aya, Blackout crew, Rodrigue Dibakoro, Swaggi Maggi, Jiffson Jiff, Camron Starbwoy /One Shot Valentin, Andrey Boyko, Lucas Migliorini).

Przyznaję sie też do romansów z sambą, salsą, raggą, a ostatnio jej serce bije szybciej na myśl o waackingu.

Jest związana ze szkołą tańca Viva Cuba i jej formacjami. Najwiecej w związku z tym czerpie z pracy z Kuba Makowczyńskim, Ewą Żabą Kiljańską.

ania miszczyk

 

Kuba "Frycek" Frydrychewicz (choreo)

Jest tancerzem zakochanym w precyzji i kontrolowaniu swojego ciała. Posiada 20-letni staż taneczny oraz ponad 10-letni staż w nauczaniu tańca. Tancerz wielu polskich artystów m.in. Edyty Górniak, Dody, Patrycji Kazadi. Finalista 7 edycji You Can Dance.

W swoich choreografiach korzysta z podstaw hip hop'u, poppingu i tańca współczesnego. Mimo intensywnego życia tanecznego, jego największą pasją jest bycie nauczycielem i pomaganie w rozwoju swoich podopiecznych. Pamięta również o tym, że moze się uczyć od nich czegoś nowego każdego dnia.


frycek

 

 Maciek Pela (hip hop)

Tańcem zajmuje się od 2006 roku. Od momentu, gdy poszedł na swoje pierwsze zajęcia, stał się on bardzo ważnym elementem jego życia. Szybko jednak zrezygnował z lekcji i postanowił samodzielnie zdobywać wiedzę i umiejętności pod okiem tancerzy i nauczycieli m.in. z USA, Japonii, Niemiec, Francji, Szwecji i Polski. Nauka ta zaowocowała otrzymaniem biletu do Barcelony, na warsztaty III edycji programu You Can Dance. Po powrocie do Polski całkowicie poświęcił się swojej pasji. Jego umiejętności zostały również dostrzeżone przez jury programu Dolina Kreatywna produkcji TVP. Stara się brać udział we wszystkich najważniejszych wydarzeniach hip hopowych w Polsce. Wciąż rozwija swój styl tańca, pamiętając jednak o wiedzy i podstawach, które, według niego, są fundamentami hip hop dance. Szczególnie skupia się na muzykalności oraz improwizacji w tańcu. Na zajęciach nie tylko przekazuje wiedzę i umiejętności, lecz również próbuje odnaleźć w każdym tancerzu jego własny, niepowtarzalny styl. Każdy trening jest dla niego okazją do rozwoju, poznawania nowego ruchu oraz czerpania radości z energii jaką przynoszą ze sobą uczestnicy zajęć.

 

pela

 

 

Michalina Rudek "Mexican Gyal" (dancehall)

Tancerka oraz instruktorka reprezentująca styl Dancehall. Od 10 roku życia przez kolejne 6 lat była związana z Młodzieżowym Teatrem Ruchu i Pantomimy w Tychach, gdzie poza techniką pantomimy po raz pierwszy zetknęła się z tańcem. W wieku 13 lat zaczęła naukę w Prywatnej Artystycznej Szkole Baletowej w Katowicach. W 2005 roku jako solistka tańczyła w spektaklu "Myśli nocy - zwierciadła odbicie" - spektakl ten był wystawiany na Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego (Bytom). W 2006 r. uczyła się w Studiu Teatru Fizycznego przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu oraz została finalistką Festiwalu Młodych Talentów w Katowicach.

 

W latach 2006 - 2009 brała udział w zawodach tanecznych organizowanych przez agencję "Plej" np. Shake ya Booty,Dance Battle for Poland. W 2010 roku zajęła III miejsce w zawodach LSM Dancehall Queen w Lublinie oraz I miejsce w zawodach Dancehall Clash w kategori Girl Clash. Pod koniec 2014r. zajęła I miejsce w zawodach Mash It Up!Dancehall contest vol.2 - kategoria Dancehall Queen. W styczniu 2015r. dostała się do Top16 zawodów Pioneer Battle podczas Fair Play Winter Dance Camp jako jedyna reprezentując styl Dancehall. Pod koniec maja zajęła III miejsce w zawodach Slavic Dancehall Queen 2015. Razem z Ulą Afro Fryc w czasie podróży do Japonii (czerwiec 2015) prowadziły warsztaty taneczne oraz występowały podczas imprez w Osace i Tokio. Jako sędzia oceniała tancerzy w zawodach Hall Of Fame 2010 Warszawa, Dance Battle Tychy 2011, Dance Fusion Challenge 2014 Warszawa.

 

Założycielka i tancerka grupy "Killah Swaggers", trenerka, choreograf grupy "Bashy Crew". Obecnie aktywnie działająca tancerka, tworząc oprawę imprez, koncertów i teledysków współpracowała z wieloma artystami ze środowiska Dancehall/Reggae/Hip-Hop m.in. z: Dj 600V, Ragga Bangg, Kacezet, Mad Majk, Junior Stress, Diox, Earl Jacob, Dj Frodo, Pezet, VNM.

 


michalina

 

 Grzegorz "Łosiu" Łosiak (locking, voguing)

 

Dwa metry na maxa wkręconego w taniec chodzącego Funku.
Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w jednej z warszawskich szkół tańca. Początkowo był to Hip-Hop, jednak w poszukiwaniu swojej osobowości tanecznej bardzo szybko trafił na Edwina który pokazał mu Locking. W celu poszerzania swojej wiedzy i umiejętności podróżuje po Polsce oraz świecie (m.in. Londyn) uczestnicząc w licznych warsztatach i panelach dyskusyjnych. Jest otwarty na inne style tańca ulicznego takie jak Popping, Hip-Hop Dance, Rocking, Breakdance, Waacking, House i Vogue.
W tańcu dla niego najważniejszy jest charakter i fun.
Od pewnego czasu przekazuje swoją wiedze, prowadząc regularne zajęcia taneczne, na których uczy rozumieć taniec i stara się by uczestnicy zajęć pokochali Locking tak sam jak on go kocha, po przez podroż przez wspaniały świat muzyki Funk i Soul, dając im możliwość samodzielnego myślenia, co pozwoli im na szybszy taneczny rozwój.

 losiu1

 

PanKrok "Skill Fanatikz Crew" (breakdance)

W 2009 roku założył ekipe Skill Fanatikz (www.skillfanatikz.com) składającą się z utalentowanych tancerzy. Technika „Threading Style” jest głównym kierunkiem ,który rozwija w tańcu breaking. Zainspirowany stylem modliszki jak i japońską sztuką składania papieru „origiami” tworzy unikalną formę ruchu. 10 lat trenował sztuki walki,które umocniły jego charakter. Czerpie inspiracje z innych stylów tanecznych od „experimental” po afro (podróż do Afryki przybliżyła mu historie i technikę w tej dziedzinie). Experimental jest nową ścieżką w karierze tanecznej ,której poświęca szczególną uwagę. Również należy do ekipy Take Out Committee, pod ich okiem rozwija swój styl i technikę w tańcu Rocking. Otwarty na inne style sprawdza swoje siły reprezentując breaking w contestach All Style zajmując czołowe miejsca. 

 
 

Monika Cichocka (dancehall)

Obecnie jedna z najaktywniejszych na międzynarodowej scenie tancerek, instruktorek i promotorek dancehallu. Choreograf ekipy „Gun Shot”. Kulturę dancehall poznawała u źródła, na Jamajce, gdzie współpracowała z twórcami tego stylu, jego najznakomitszymi przedstawicielami. Uczestniczka jamajskiego telewizyjnego show tanecznego „Dancin’ Dynamites" (jej ekipa zajęła 3 miejsce - 2014 rok), zapraszana przez jamajskich top artystów do występowania na scenie podczas ich koncertów (jak np. z Tommym Lee Spartą w 2013 roku w Zurychu, z Richiem Stephensem w Kingston w 2014 roku i w Polsce 2015 r.), telewizyjnych show (jak np. „Mangnum Kings & Queens Of Dancehall” w jamajskiej telewizji publicznej w lutym 2014 roku) czy tańczenia w videoclipach (pojawia się w klipach największych jamajskich gwiazd m.in. u Alkalina, Popcaana, Beenie Mana, Konshensa, Richiego Stephensa, I-Octaina, Mungi, Ding Donga, Voicemaila, Tillibopa, Sanjaya Ramananda). Organizatorka dancehallowych wypraw na Jamajkę Tr888 in Jamaica, a także warsztatów tanecznych w kraju, zwyciężczyni i jurorka wielu zawodów dancehallowych, organizatorka pierwszych w historii zawodów dla obcokrajowców na Jamajce "Best Ovaseaz Dancehall Dancer", twórczyni dokumentu o kulturze jamajskiej, który pozwala zrozumieć jak szerokie i zlożone jest pojęcie "dancehall".

Monika jako profesjonalny instruktor już z ponad 7-letnim doświadczeniem podczas swoich warsztatów nie tylko uczy kroków, ale przekazuje całą wiedzę, jaką posiada na temat tej kultury. Dlatego też poza nazwą, znaczeniem, pochodzeniem, twórcą danego ruchu usłyszycie też na jej zajęciach ciekawostki w jakich okolicznościach powstał, do jakiej muzyki powinien być tańczony, jaki dany ruch ma charakter i poznacie jego wariacje. Na warsztatach zawsze daje z siebie 1000 %, uważnie obserwuje, koryguje, ale i wprowadza miłą, imprezową atmosferę po to, by lepiej oddać uliczny klimat dancehallu, dlatego też jej zajęcia są tak cenne i zawsze cieszą się dużą popularnością.
dancehall, warszawa, ragga, szkoła tańca, kroki, shake, taniec, podstawy, dancehall queen

 
 

Agata Kulesza (samba brazylijska, reggaeton)

 

Tancerka zakochana w latynoskich rytmach. Jej miłością jest przede wszystkim reggaeton i samba brazylijska – tańce te dają jej niesamowitą energię i radość, którą dzieli się na zajęciach ze swoimi kursantami. Szkoli się także w takich technikach jak: salsa, tańce afrokubańskie, dancehall, twerk.

Od wielu lat rozwija swoje umiejętności taneczne na warsztatach u polskich i zagranicznych instruktorów. Na swoim koncie ma liczne występy dla telewizji (m.in. TVN – „Dzień dobry TVN”, „Projekt Plaża”; TVP1 – „Kawa czy herbata?”) oraz pokazy na terenie całej Polski. Współpracuje z formacją Viva Brasil, z którą zgłębia tajniki samby brazylijskiej, salsy, dancehallu i reggaetonu. Obecnie szkoli się także na instruktora fitness.

Na jej zajęciach najważniejszy jest uśmiech, energia i zaangażowanie. Stara się nauczyć swoich podopiecznych jak czerpać radość z muzyki oraz jak poprzez ruch wyrażać swoje emocje. Spodziewajcie się, że podczas zajęć nie tylko zarazicie się jej pasją, ale także porządnie się zmęczycie!

 agata-vivacuba

 

 

Anna Maria „Ryfa” Wilczkowska (house, hip hop)

Ryfa Ri (Twoja Stara Team, DiilGang, WCK, D.O.G.sFam/ Warszawa) – osoba związana z kulturą Hip Hop i tańcami ulicznymi/ klubowymi od lat. Tancerka i raperka z zajawki. Aktywna w dzieleniu się wiedzą, podstawami i rozkminami w temacie Hip-Hop i House Dance, sędziuje, prowadzi imprezy.

Ryfa zaczęła tańczyć RAP w 96’ u p. Małgosi w podstawówce, potem pobierała lekcje Breaking’u u B-boya Myszy (NASA), aż trafiła pod skrzydła Piotra ‘Sypiego’ Sypniewskiego i B-boya Bartazza i tam wszystko rozkręciło się na serio. Z grupy, którą prowadził Sypi, wyderywowała jednostka specjalna: Twoja Stara Team i tak tradycja tańczenia i freestyleowania po Polsce i za granicą jest kontynuowana do dzisiaj. Na przełomie 2007/ 2008, Ryfa zaczęła prowadzić zajęcia stacjonarne i warsztaty z tańca oraz doszkalać się w dziedzinie House Dance. Ri reprezentuje ekspresyjny styl zarówno w tańcu jak i rapie. Swoje umiejętności taneczne i pedagogiczne zdobywała wśród: członków jej crew oraz nauczycieli takich jak: Sypi, Pablo, Youya, Pitzo, Temps, B-boy Bartazz, Mr. Wiggles, Brian Green, B-boy Alien Ness, B-boy Ynot, Flockey, Henry Link, Buddha Stretch, Ejoe, Shannon, Caleaf Sellers, Rabah i wielu, wielu innych oraz podczas wielu stoczonych bitew i cypherów.

Hip Hop to dla mnie być sobą, być wiernym swoim najgłębszym wytycznym i wejść na drogę do doskonałości, która nigdy się nie kończy. A tańczenie to język jak każdy inny, komunikacja, tylko, że w sztuce. Także medytacja i wyciszenie. Podczas freestyle’ owania opowiadamy o tym kim jesteśmy, co czujemy, budujemy wspólny szyfr i tworzymy. Czyli, ucząc się tańczyć pracujemy nie tylko nad formą, ale przede wszystkim nad treścią ruchów.

 
RYFA - VIVA CUBA DANCE STUDIO

 

 

 

Kuba Makowczyński (reggaeton, ragga, salsa afro rumba, izolacje, cuban footwork)

Swój warsztat taneczny rozwija pod okiem instruktorów z całego świata na międzynarodowych kongresach tanecznych. Specjalizuje się w  reggaetonie, salsie, rumbie kubańskiej, tańcach afrokubańskich oraz ragga/dancehall. Wcześniej tańczył tańce towarzyskie w klubie "Swing" u Iwony i Włodzimierza Cioków, a także Rock'n'rolla i Boogie Woogie pod okiem Marcina Skrzecza.  Trenował w formacji "Jazz One" prowadzonej przez Pawła Michno. Wraz z Ewą „Żabą” Kiljańska zajął III miejsce w Primavera Salsa Open 2010 w kategorii salsa L.A. Wielokrotnie występował na wielu festiwalach tanecznych i imprezach w klubach w całej Polsce. Inspiracje czerpie z wielu styli tanecznych, tworząc swój własny styl. Na zajęciach oprócz kroków tanecznych duży nacisk kładzie na ruch ciała i zabawę rytmem. Jego zajęcia to dawka pozytywnej energii i przyjemnego "zmęczenia".

Oprócz tańca zajmuje się również grą na instrumentach perkusyjnych. Wraz z przyjaciółmi tworzy projekt Drumbastic(półfinaliści 5. edycji Mam Talent) - specjalizujący się w graniu na bębnach brazylijskich.

 kubadancehall, warszawa, ragga, szkoła tańca, kroki, shake, taniec, podstawy, dancehall queen, rumba, guaguanco, columbia, salsa, afro, cuban

 

Ewa "Żaba" Kiljańska (salsa, reggaeton, stretching, jazz)


Dyplomowana instruktorka tańca jazzowego (absolwentka Instruktorskiego Kursu Kwalfikacyjnego w Mazowieckiej Akademii Tańca i Teatru) oraz stretchingu (certyfikat PFS STRETCHING INSTRUCTOR®)

Swój warsztat taneczny rozwija od kilku lat pod okiem instruktorów z całego świata na międzynarodowych kongresach tanecznych, w studiu Salsa Libre oraz Free Art Fusion w Warszawie. Instruktorzy, których ceni i mieli  wpływ na jej dotychczasowy styl to: Ania Chagowska, Przemek Wereszczyński, Magda Prichodko, Maykel Fonts, Franklin Diaz, Salsache, Kirenia Cantin, Amneriz Martinez, Melissa Fernandez. 

 

Specjalizuje się w tańcach latynoskich  - przede wszystkim salsie oraz reggaetonie. Obecnie szkoli się również z takich technik jak: contemporary (Piotr Jeznach) salsa on 2 (Ania Chagowska) oraz taniec klasyczny (Beata Grzesińska). 

 

Oprócz prowadzenia regularnych zajęć latino i stretchingu jest tancerką i choreografem rewii tanecznej Viva Brasil, specjalizującej się w sambie brazylijskiej oraz innych tańcach karaibskich. Jej zajęcia to przede wszystkim duża dawka energii, pozytywny wycisk, ale również rzetelnie wytłumczony krok po kroku. 

 

 

dancehall, warszawa, ragga, szkoła tańca, kroki, shake, taniec, podstawy, dancehall queen, reggaeton, salsa, stretching, rozciąganie

 
szkoła tańca, Warszawa, taniec, hip hop, dancehall, locking, popping, ragga, reggaeton, afrocuban, rumba, guaguanco, columbia, yambu, salsa, stretching, rozciaganie, kroki, basic, podstawy, masterclass, instruktor, Ryfa, Bartek Marszałek, Monika Cichocka, Ewa Kiljańska, Kuba Makowczyński, Łosiu, Dave, Zuzanna Borucka, Aneta Gąsiewicz, house